Новини
28 березня 2025 року було проведено засідання педагогічної ради на тему: «Запобігання булінгу в навчальному закладі для створення безпечного освітнього середовища». За круглим столом у групах було обговорено шляхи виявлення булінгу, розглянуто життєві ситуації, механізми реагування на випадки цькування, а також профілактичні заходи, які допомагають запобігти булінгу серед учнів. Представлені алгоритми взаємодії між освітніми установами, соціальними службами та правоохоронними органами для ефективного вирішення проблем булінгу. Також обговорювались способи формування ціннісних життєвих навичок у дітей, які сприяють створенню атмосфери взаємоповаги та підтримки.
Барський ліцей №1 Барської міської ради починає набір учнів до перших класів на 2025 – 2026 навчальний рік!
Запрошуємо батьків подати документи для зарахування дітей до першого класу. У нас ви знайдете:
• високий рівень освіти та кваліфікованих педагогів;
• теплу і дружню атмосферу для навчання та розвитку дитини;
• різноманітні гуртки та секції для всебічного розвитку учнів.
Прийом заяв здійснюється з 1 квітня по 31 травня 2025 року.
Для подачі документів звертайтеся до приймальні директора з 9:00 до 14:00 у будні дні.
Адреса: м. Бар, вул. Гагаріна, 15
Челендж із прибирання території школи учнями – це чудовий спосіб об'єднати молодь навколо корисної мети. Такий захід сприяє не лише наведенню ладу, але й формує відповідальність за навколишнє середовище, виховує командний дух та показує важливість активної участі у житті громади. Це також чудова нагода для освітніх установ демонструвати приклад екологічної відповідальності та поширювати ідеї сталого розвитку серед молоді.
Недарма у народі кажуть «У березні зима з весною боряться». У ці дні зима знову нагадала про себе.
Учні 3 – Б класу разом з вчителем Дуднік Інною Михайлівною провели урок ЯДС у формі судового засідання. Позов до суду подала Зима, яка хотіла залишитися господинею на цілий рік. На захист Весни виступили первоцвіти, птахи та звірі. Урок закінчився написанням есе «Чому я люблю весну».
Відпочиваємо з користю.
5 – Б клас Барського ліцею №1
У Барському ліцеї №1 19 березня було проведено нестандартний бінарний урок на тему "Наука та технічний прогрес". Учителі англійської мови та фізики Осташевська Г.Є., Козак А.Г. запросили учнів 9 – А класу до наукового музею. За допомогою сучасних технологій та різноманітних методів навчання музейні експонати "оживали". Учні провели дослідження різних досягнень науки та техніки, розповіли про цікаві винаходи людства. Особливу увагу було зосереджено на досягненнях українських науковців. Учителі та учні провели велику роботу, щоб відкрити цікавий світ фізики англійською мовою.
18 березня на базі Барського ліцею №4 пройшов ІІ міський конкурс дитячої та юнацької творчості «Голоси творчості 2025». Учасники змагалися у таких номінаціях, як «Літературна творчість», «Вокал», «Театральне мистецтво» та «Малюнок». Подія була приурочена до 95-річчя від дня народження видатної української поетеси Ліни Костенко.
Люди такого масштабу, як Ліна Василівна Костенко, ще за життя стають легендами. Вони створюють навколо себе атмосферу загадковості, де важко розрізнити правду й міф. Ліна Костенко – поетеса, публіцистка, громадська діячка, але передусім жінка, що залишилася вірною собі та своїй долі. Її глибокі, пронизливі вірші вже давно увійшли до скарбниці української літератури, а мільйони людей відкрили для себе чарівність поезії завдяки її творчості. Сьогодні вона продовжує писати й працює над новою книжкою, в якій постане «і сподівана, і несподівана».
Учні ліцеїв і гімназій разом із вчителями серйозно готувалися до участі в конкурсі. Вони декламували поезії Ліни Костенко, виконували пісні та театральні постановки, що забезпечило гідний рівень виступів усіх учасників.
За результатами конкурсу учні Барського ліцею №1 здобули:
ІІ місце – Тиха Юліанна, «Крила» – Номінація «Вокал», 5 – 11 класи
ІІІ місце – Ткаченко Іванна, «Бузиновий цар» – Номінація «Літературна творчість», 5 – 11 класи
ІІ місце – Слободянюк Олена – Номінація «Малюнок», 5 – 11 класи
Подібні заходи зміцнюють відчуття патріотизму, пробуджують любов до рідного краю та його історії, сприяють формуванню свідомої молоді, а також стимулюють розвиток мислення й творчої уяви.
З 3 по 10 березня у місті Мукачево проходив чемпіонат України з пауерліфтингу (жиму лежачи та класичного жиму лежачи) серед всіх вікових груп. Барську громаду представляв вчитель інформатики Барського ліцею №1, тренер СК «Ферум» Квасюк Вадим став чемпіоном України з результатом 290 кг. Тренер Чупринко Іван.
Перші досягнення маленьких знавців з англійської мови, які взяли участь у зимовій онлайн-олімпіаді та вибороли ряд перемог, серед яких дипломи І, ІІ та ІІІ ступенів. Деякі учні отримали сертифікати учасників.
Білокур Інна Юріївна, учитель англійської мови, отримала подяки та свідоцтва за плідну підготовку переможців олімпіади.
Чекаємо олімпіаду з англійської мови весна!
Весна починається із Шевченка! 9 березня Україна відзначає день народження Тараса Шевченка – видатного поета, художника та національного пророка. Учні 9 – Б класу долучилися до вшанування пам’яті Кобзаря: декламували поезію, опрацювали кроссенс та презентували цікаву інформацію про Шевченка у цифрах. (Вчитель Когунь А.В.)
Шановні вчителі! Ліцеїсти 10-х класів та їхні класні керівники з 8 Березня вітаємо,
У душі завжди весни бажаємо.
Хай березневий вітерець принесе надію,
Подарує позитив тай здійснить мрію.
Хай весняне сонечко окутає теплом,
Радістю, миром, щастям й добром.
В 4 - А класі, класним керівником Денисенко Н.М. проведено конкурс "Нумо, дівчатка" з метою ознайомлення українськими народними звичаями і традиціями, виховання шани до світового образу матері, жінки, дівчини, заохочення до співпраці єдності взаємодопомоги і згуртованості колективу, розвитку творчих здібностей.
Дорогі, милі, чарівні мами, однокласниці та жінки-вчителі. З святом Весни так краси, 8 Березня, вітають вас джентельмени 5 - Б класу!!! Добра, миру, тепла і любові в серцях. Весни кожного дня і в усі пори року!
Вибір професії – складна справа. Коли людина вибирає професію, вона ухвалює важливе рішення. Існує багато цікавих, творчих, необхідних професій, але ж потрібно вибрати саме ту, яка найбільше до душі. Як же ухвалити правильне рішення, про яке не довелося б потім пошкодувати?
Саме з цією метою для дев’ятикласників Барського ліцею №1 вчителька основ здоров’я, Ратушна Наталя Леонідівна провела цікавий урок – круглий стіл «Вибір професії – крок у майбутнє».
До ліцеїстів на розмову про професії завітали гості: Кондратюк Ігор Михайлович – начальник Барського управління Жмеринської філії Вінницького обласного центру зайнятості; Бушовська Тетяна Вікторівна – сімейний лікар Барської лікарні; Дєдова Ірина Сергіївна – заступник директора – головний режисер та керівник народного колективу Барський міський аматорський театр, заслужена артистка естрадного мистецтва України;
Григор’єв Роман Володимирович – директор народного колективу Барський міський аматорський театр, заслужений діяч естрадного мистецтва України;
Франчук Наталя Володимирівна – психолог центру педагогічних працівників Барської міської ради.
Пізнавальною, змістовною та цікавою була розмова. Ліцеїсти отримали рекомендації щодо правильного вибору професії.
Вибір професії – це прийняття рішення при великій кількості альтернативних варіантів. Обираючи професію слід враховувати не лише свої інтереси та здібності, а і потреби ринку праці. Кожен сам несе відповідальність за правильність свого професійного вибору, свого кроку у майбутнє.
1 березня – Міжнародний день котів. Неофіційне свято присвячено найбільш популярним у світі домашнім улюбленцям. Кількість домашніх котів та кішок вражає – на планеті їх налічується близько 600 мільйонів. Коти знаходяться поруч з нами від самого дитинства — майже у всіх є дитячі спогади про веселі ігри з кумедними пухнастими кошенятами.
Отож, своєю любов'ю до пухнастиків діляться учні 5 – Б класу!
Завершення зими супроводжується традиційним масляним тижнем. Масляна (або Масниця) – це одне з найдавніших слов’янських свят, яке символізувало прихід весни та пробудження природи. Древні слов’яни відзначали "проводи зими" та початок весни і весняного землеробства. У цей день вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на це небесне світило – млинець.
Тому, за ініціативи директора Барського ліцею №1, вчителя технологій, Нестерука Леоніда Борисовича учні 5 – Б класу закладу саме в середу, яку цього тижня називали «ласунка», готували смачні млинці.
Вважалось, що в день потрібно з’їсти стільки млинців, скільки разів пес махне хвостом, а ворона прокаркає. А ще, якщо млинці вдавались пишними та гарно пеклися, то рік буде гарним та благополучним. Висока гірка млинців – до гарного врожаю та заможності… Отож, віримо, що веселощі цього дня принесуть нам мир та злагоду!
Використання дітей і підлітків у війнах не є чимось новим. Така практика має тривалу історію і, нажаль, застосовуєть у наш час у деяких країнах Африки і Азії. До такого ж дикунства вдаються і російські спецслужби, які намагаються використовувати наших неповнолітніх співгромадян у своїх дезінформаційних акціях, схиляючи їх до підпалів автомобілів військовослужбовців Сил оборони і будівель ТЦК, а в подальшому подаючи це, як діяльність «активного підпілля, яке підтримує росію».
Найчастіше замовники знаходять виконавців через оголошення про роботу в телеграм-каналах. Тому, хто відгукнеться, згодом озвучують деталі, що насправді робота – це підпали обладнання “Укрзалізниці”, машин військових, будівель ТЦК.
Коли виконавець погоджується, спершу його відправляють на так звану “розвідку” – пошук військового автомобіля, який, за словами кураторів, має бути “з хрестами або ж зеленим із чорним номерами”. Далі таку автівку “погоджують вище” і надсилає інструкції для підпалу.
Після вчинення злочину, як доказ, палій зобов’язаний надіслати замовнику відео. За підпал авто замовники обіцяють від кількох сотень доларів до кількох тисяч. Але в результаті “роботодавці” надсилають лише частину суми, або взагалі залишають виконавців без оплати. Замовники також переконують, що мета підпалів авто – боротьба з ТЦК. Водночас, деякі куратори додають: їм байдуже, яку машину спалять, головне – “зробити картинку”. Вік потенційних виконавців для замовників не має значення. Навпаки, тих, кому немає 18, активно заохочують до такої злочинної співпраці, переконуючи, що за це “нічого не буде”. Але це не так.
Відповідальність за підпал військового авто українське законодавство передбачає для всіх, в тому числі, неповнолітніх. Злочин можуть кваліфікувати за 5-ма статтями Кримінального кодексу: державна зрада, диверсія, терористичний акт, а також пошкодження майна і перешкоджання законній діяльності ЗСУ. Діти віком від 14 до 16 років можуть і вже притягаються до відповідальності лише за окремими статтями. З 16-ти настає повна кримінальна відповідальність. Наслідки будуть і для тих, кому менше 14 років – це від трьох до семи років позбавлення волі.
Отож, шановні наші, юні співгромадяни! Бажання заробити гроші – це нормально, але обачливо та уважно вивчайте пропозиції роботи, які пропонують Вам соціальні мережі, добре думайте і не забувайте: в країні йде війна. На фронті Ваші рідні роблять все можливе для Перемоги. Ворог, хитрий і підступний, намагається спокусити та маніпулює нашою свідомістю. У разі, якщо до Вас звернулися із пропозицією про якийсь сумнівний заробіток і Ви не впевнені, що все буде в межах Закону, повідомте про це когось із дорослих (батьків, вчителів, старших брата чи сестру), порадьтеся, не робіть вчинків, за які Ви можете бути покарані. Будьте пильними і пам’ятайте Ви – УКРАЇНЦІ!
Російські спецслужби намагаються завербувати тебе для підпалу, теракту чи мінування? «Спали» ворога сам - здай його до СБУ!
Для цього Служба безпеки України запускає офіційний чатбот «Спали ФСБешника». Його створено в telegram, оскільки цей месенджер окупанти найчастіше використовують для вербування молоді та неповнолітніх.
Якщо тобі або твоїм знайомим пропонують підпалити авто ЗСУ чи адмінбудівлю, влаштувати теракт чи мінування – одразу пиши нам! Не допомагай ворогу руйнувати оборону твоєї країни!
Як швидко повідомити про це?
Відкривай чатбот за посиланням t.me/spaly_fsb_bot і напиши, який саме злочин росіяни пропонували тобі вчинити. Також додай інформацію про контакт, який хотів тебе завербувати, та інші деталі, що допоможуть нам викрити негідників.
Хвилюєшся про свою безпеку?
Ми гарантуємо конфіденційність. Кожне повідомлення буде ретельно опрацьоване співробітниками СБУ.
Не пали своїх! «Спали» ворога!
Разом зруйнуємо російські плани!
До Дня української жінки, 25 лютого, учні 7 – Б класу із класним керівником Пішенко О. О. привітали вчителів із цим святом. Саме в цей день в Україні вшановують жінок, відзначаючи їхню значущу роль у суспільстві та внесок у різні сфери життя. Хоча цей день не є офіційним святом, він слугує нагодою для висловлення вдячності та пошани українкам. Дорогі українські жінки! Вітаємо вас із цим особливим днем! Ви – душа та серце нашої нації, джерело любові, натхнення й доброти. Нехай ваше життя буде сповнене радості, здійснення мрій і тепла рідних сердець. Дякуємо вам за вашу силу, ніжність та відданість!