Новини
21 листопада це день – нагадування про важливість єдності, солідарності та готовності захищати свободу. Він демонструє, що український народ здатний зберігати власну гідність і протистояти викликам будь-якої складності. Основна мета цього дня – утвердження ідеалів свободи та демократії, передача нащадкам досвіду патріотизму і громадянської мужності. Це також день віддання шани тим, хто став на захист демократичних цінностей, прав людини, національних інтересів та європейського вибору України.
19 листопада 2024 року 1000 днів війни, втрати, відчаю, болю, страждань та віри. Цей період став справжнім випробовуванням для кожного українця, став невід'ємною частиною боротьби за незалежність, гідність. У 1000 день війни в Україні проведено заходи: хвилинки інформації «1000 днів незламності», година спілкування «Кожен має пам'ятати Героїв», акція «Дякуючи тобі», покладання квітів до меморіальної дошки наших Героїв, перегляд фільму «1000 днів війни». Ми віримо у нашу Перемогу. Дякуємо всім, хто продовжує боротися за мир!
16 листопада світ святкує Міжнародний день толерантності. Саме до цієї дати класний керівник 5 – А класу Слободянюк Людмила Миколаївна провела відкритий виховний захід – годину спілкування «Толерантність у сучасному світі». Підсумовуючи, учні зробили висновок, що кожному доцільно сформувати у собі толерантність як рису характеру. Для цього необхідно:
- бути готовими до того, що всі люди різні – не кращі й гірші, а просто різні;
- навчитися сприймати людей такими, якими вони є, не намагаючись змінити в них те, що нам не подобається;
- цінувати в кожній людині особистість і поважати її думки, почуття, переконання незалежно від того, чи збігаються вони з нашими;
- зберігати «власне обличчя», знайти себе і за будь-яких обставин залишатися собою.
Спілкуймось толерантно, нехай кожен з нас пробудить в собі людські почуття щирості і доброти – тоді світ стане кращим!
Учні 6 – А класу Барського ліцею №1 взяли участь у благодійній мистецькій акції "Подаруй промінь доброти!", яка передбачала відвідування притулку для тварин.
Діти разом зі вчителем Скорбатюк С.Д. завітали до притулку, де мали змогу познайомитись з тваринами, погодувати їх, дізнатись їхні історії та побачити, як працівники доглядають за чотирилапими друзями. Відвідування притулку стало не лише способом допомоги тваринам, але й можливістю вчити доброту, милосердя і відповідальність за тих, кого приручили.
Учні поділилися з тваринами своїм теплом і любов'ю. Така акція сприяє формуванню у дітей почуття відповідальності та виховання любові до тварин. Діти не тільки роблять добру справу, але й розвивають свої соціальні та комунікативні навички.
Ми пишаємося нашими учнями і дякуємо їм за активну участь та щирі серця. Сподіваємося, що такі ініціативи стануть доброю традицією у нашому закладі, адже маленькі добрі справи роблять світ кращим.
Тварини – дуже милі істоти. Їм потрібно допомагати, адже без нашої участі їм важко жити. Найважливіша допомога – це турбота. Я поважаю людей, які можуть прихистити бездомну кішку або собаку, кимось кинуту за непотрібністю. Жорстокі люди не здатні любити тварин. А добрі піклуються з ласкою і ніжністю. Безпритульна тварина боїться людей, тому що хтось з них вже зробив їй боляче. І той, хто допомагає такій тварині, має дуже багато терпіння та доброти. Людина рятує її не тільки від холоду і голоду, але і від самотності. Я теж дуже люблю тваринок, особливо котиків. І ось нещодавно я помітила котика, який часто приходить у наш двір. Я залюбки почала його підгодовувати, гуляти з ним. А з настанням холодів, заберу тваринку до себе в квартиру. Допомагайте тваринам, і вони дадуть відповідь вам взаємністю. Мирослава Зборовська, учениця 5 – В класу Барського ліцею №1 Барської міської ради.
Акція доброти. Катерина Андріївна.
Сьогодні день синички. Ми на кожному уроці згадували цю чарівну пташку.
Слухали цікаві факти, читали вірші, описували синичку, а на уроці малювання, з двох двійок, намалювали цю чудову пташку.
Учні 2 – А класу святкували день синички. Лемещук Т.В. класний керівник.
З давніх пір 12 листопада відзначався День синички, тобто день зустрічі зимуючих птахів. Ось і учні 3 – Б класу з класним керівником Дуднік Інною Михайлівною упродовж цього дня загадували загадки, складали сенкани, розв’язували математичні завдання від синички, виготовляли аплікації, грали і просто милувалися птахами. Діти підвищили свою обізнаність про роль зимуючих птахів у природі, їх різноманітність. Основною метою було привернути увагу до важливості підгодовувати птахів взимку, будувати годівнички.
12 листопада, у 1 – А класі, відзначили День синички. Здобувачі освіти дізнались цікаві факти про цих птахів, відгадували загадки, малювали, описували синички.
Наш ліцей продовжує допомагати ЗСУ: придбано 10 устілок з підігрівом та 10 повербанків.
31 жовтня 2024 року у м. Вінниця відбувся Форум українських патріотичних справ дітей та учнівської молоді "Ми - Українці !". Учасниками Форуму були учні 11 класу Аліна Садлій та Станіслав Навроцький, які презентували проєкт "Гра "Джура" як системна форма комплексної роботи з національно – патріотичного виховання учнівської молоді : державницький та патріотичні аспекти". Учасники Форуму були нагороджені Дипломами обласного Центру туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій.
У сучасному світі, коли швидкі зміни в технологіях та соціальних взаємин ускладнюють повсякденне життя, забезпечення безпеки в освітньому середовищі відіграє ключову роль у формуванні здорової та стійкої молоді. Таким є кабінет безпеки у Барському ліцеї №3. Це не просто приміщення зі стінами та стелею, а місце, де ліцеїсти вчаться жити у світі, що постійно змінюється, зберігаючи при цьому свою безпеку.
Саме у такому класі безпеки побували здобувачі освіти 6 – А класу Барського ліцею №1 із вчителькою ЗБД Ратушною Н.Л. Шестикласникам сподобалося все: і гостинна зустріч директора ліцею №3, Михайла Івановича Піддубного, і захоплюючий урок вчителя основ здоров'я Анатолія Миколайовича Рудика, і практичні заняття з макетами, турнікетами, і приміряння одягу рятувальників.
Кабінет безпеки – це простір, де учні вчаться бути впевненими та безпечними, формуючи ключові навички для подальшого життя.
Триває місячник цивільного захисту. У ліцей №1 рятувальники Барського підрозділу ДСНС провели урок безпеки. Здобувачів освіти навчали мінної безпеки. Розповіли про правила поведінки у разі виявлення незнайомого предмета. Рятувальники пояснили дітям що таке вибухонебезпечні та невідомі предмети, які вони бувають та наочно продемонстрували макети різних боєприпасів та мін. Просвітницька зустріч ліцеїстів і рятувальників була змістовною і цікавою.
Сьогодні, 25 жовтня, здобувачі освіти Барського ліцею №1 продовжили відзначати День української писемності та мови. Так, класним керівником 5 – В класу Наталією Василівною Левко було проведено інтелектуальну гру «Мовний кафетерій». А шестикласники дізналися багато цікавого про мову, граючи пізнавальне доміно. Всі дітки – молодці!!!
#ДЕНЬ_УКРАЇНСЬКОЇ_ПИСЕМНОСТІ_ТА_МОВИ
Слова росли із ґрунту, мов жита.
Добірним зерном колосилась мова.
Вона як хліб. Вона мені свята.
І кров’ю предків тяжко пурпурова.
Ліна Костенко
Учні 6 – А класу відзначили День української писемності та мови: прослухали повідомлення про свято, виконали цікаві завдання та працювали над створенням листівок про мову (Вчитель – Когунь А.В.).
Шануймо і бережімо рідну мову!
Діти переглянули відео «Цікаві відомості про гарбуза», після відео провели вікторину дискусію «Чим корисний гарбуз», прочитали казку про те, як гарбуз врятував мишку. Класний керівник Лемещук Т.В. 2 – А клас.
Українська мова пройшла довгий і нелегкий шлях. Вона розвивалася разом із нашим народом, переживала періоди розквіту і навіть заборон. А для того, щоб ми знали, вивчали і не забували своєї рідної мови, щоб підвищували її значимість для майбутнього, наш національний календар поповнився ще однією важливою датою для кожного справжнього українця – 27 жовтня. Це наймолодше державне свято, яке щорічно відзначається у Барському ліцеї №1.
28 липня 2023 року Президент України Володимир Зеленський підписав указ про зміну дати святкування з 9 листопада на 27 жовтня. Зміни були внесені через перехід Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на новоюліанський календар. Вшанування пам’яті Нестора-літописця також припадає на 27 жовтня.
Саме до Дня української писемності та мови вчителька української мови та літератури Слободянюк Людмила Миколаївна провела у 5 – А класі відкритий позакласний захід – мовознавчий турнір «Слово відмикає серця». «Хай же сьогоднішня гра відкриє перед нами, юні друзі української мови, мудрість, кмітливість, винахідливість та допитливість кожного з вас,» – звернулася до учасників турніру Людмила Миколаївна. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.
У сучасних умовах проблемою державної та суспільної значущості стає забезпечення безпеки життєдіяльності населення, збереження головної цінності - її громадян, особливо - дітей, їхнього життя і здоров'я від наслідків аварій, катастроф, пожеж, війни і будь-якого стихійного лиха.
У межах проведення заходів місячника цивільного захисту у Барському ліцеї №1 відбувся квест "Простір безпеки", метою якого є підвищення у дітей знань та практичних навичок щодо дій у надзвичайних і екстремальних ситуаціях. Квест організувала і провела учителька основ здоров'я Ратушна Н.Л., її помічниками були учні 9-А класу, а етапи квесту долали три дружні команди ліцеїстів восьмикласників.
4 жовтня у всьому світі відзначається важливе міжнародне свято – Всесвітній день тварин (World Animal Day). Його мета – привернути увагу суспільства на права тварин та умови їх утримання.
Ліцеїсти-п’ятикласники на уроці математики, виконуючи різноманітні завдання з теми «Лічба, вимірювання, числа», допомагали тваринам віднайти свою їжу, розфарбовували картинки, а також ділилися цікавими історіями про своїх домашніх улюбленців. (Вчитель – Огороднік О.І.)
Шкільне самоврядування є важливою складовою шкільного життя. Воно поєднує учнівський колектив та адміністрацію школи. Кожен учень може взяти участь у житті школи своїми рішеннями, пропозиціями, активною позицією. Учнівське самоврядування покликане зробити позакласне життя учнів цікавим та корисним. Саме з цією метою учнями 5 – Б класу, під керівництвом класного керівника Федорчук Інни Анатоліївни, пройшли прозорі та чесні вибори старости класу та формування комісій учнівського комітету класу.